Про проект

Проєкт «Історико-культурна спадщина Донецької області: документування втрат і перспективи відновлення» реалізується за підтримки Інституту наук про людину (Institute for Human Sciences (IWM) ), який спеціалізується на дослідженнях у галузі гуманітарних і соціальних наук. Він заснований у 1982 році та виступає платформою для обміну дослідницькими візіями у соціогуманітаристиці в Європі. У березні 2022 року IWM запустив аналітичний проект «Документуючи Україну» («Documenting Ukraine»), який має на меті створення записів про російсько-українську війну з тим щоб зафіксувати людський досвід цієї війни, зробити його доступним і зрозумілим для широкого світу. Проєкти ініціюють, розробляють і виконують українці. Зібрані та створені матеріали стануть складовими міждисциплінарного архіву. Інформація про чинний проєкт розміщена на сайті IWM за посиланням

Обґрунтування. Військова агресія РФ проти України на порядок денний поставила проблему збереження історико-культурної спадщини українського народу. Найвищий рівень агресивності нападника простежується на сході України, зокрема у Донецькій області, окремі райони якої перебувають під російською окупацією від 2014 р., а протягом 2022 – початку 2023 рр. піддаються методичному нищенню. Вже з 2014 р. історико-культурний простір регіону почав суттєво змінюватися. Зрушення в історико-культурному просторі Донецького регіону підлягають фіксації задля майбутньої деокупації та відновлення його історико-культурної спадщини, що важливо для подолання наслідків руйнівної російської агресії та забезпечення гуманного майбутнього українського суспільства.

Мета проєкту полягає у встановленні втрат об’єктів матеріальної культурно-історичної спадщини Донецької області, їх фіксації шляхом створення відкритої електронної бази її об’єктів.

Завдання:

Реалізація проєкту: